Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama danışmanlığı, firmaların ve bireysel meslek sahiplerinin (diyetisyen, psikolog, tasarımcı, yazılım geliştirici, diş hekimi, doktor, fotoğraf sanatçısı, danışman, kişisel antrenör, müzik eğitmeni, zanaatkar vb.) ürün ve hizmetlerini dijital mecraları kullanarak nasıl daha verimli bir şekilde tanıtacaklarını bulmalarına yardım eden bir hizmettir.

Dijital pazarlama stratejisi doğru kurgulandığında, geleneksel pazarlama yöntemlerine oranla çok daha hızlı bir şekilde ve az maliyetle sizi hedefinize götürebilir.

Bunun yanında yanlış dijital pazarlama stratejisi, hatta stratejisiz yapılan bir dijital pazarlama çalışmasının yarardan çok zarar getirdiğini de rahatlıkla söyleyebilirim.

Özellikle ürün ve hizmetlerini dijital pazarlama ile tanıtmak isteyen birey ya da işletmenin ilk aklına gelen soru; “Dijital pazarlama bütçem ne olmalı?” Tam bu aşamada bütçenizi doğru oranda doğru mecralara ayırmanız ve gerektiğinden fazla kullanmamanız çok değerli.

Örneğin, en basitinden hedef kitlenizi doğru bir şekilde daraltmak ve markanızı pazarda doğru yere konumlandırmak, pazarlama maliyetlerinizi dramatik bir şekilde azaltabilir.

Tabi burada kritik nokta dijital pazarlama danışmanının, sizi ve firmanızı doğru bir şekilde tanıması, isteklerinizi doğru olarak algılaması gerekmektedir. Bence başarılı bir yol arkadaşlığının olmazsa olmazı danışman ve firma arasındaki uyumdur.

Bu anlamda, Dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti vermeden önce nasıl benden hizmet almak isteyen firma; “Kim bu adam bir bakalım?” diye haklı olarak benim hakkımda bilgi almak istiyorsa ben de aynı şekilde hizmet vereceğim firmayı tanımak isterim. Buradan yola çıkarak benimle çalışmak istemeniz durumunda, bu sayfanın altında bulunan hizmet talep formunu doldurmanızı ve mesaj kısmını doldururken “Neden benimle çalışmak istediğinizi?” de ayrıca yazarsanız çok sevinirim.

Kimler dijital pazarlama danışmanlığı alabilir?

Kendi ürün veya hizmetlerini dijital mecraları kullanarak tanıtmak isteyen her firma ya da bireysel meslek sahibi (diyetisyen, psikolog, tasarımcı, yazılım geliştirici, diş hekimi, doktor, fotoğraf sanatçısı, danışman, kişisel antrenör, müzik eğitmeni, zanaatkar vb.) dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti alabilir.

Peki danışmanlık süreci nasıl işliyor?

  1. Hizmet talep formunu dolduruyorsunuz.
  2. Talebinizi inceleyip size e-posta ya da telefon ile dönüş yapıyorum.
  3. Ortak bir tarih belirleyip yüz yüze ya da online olarak (skype) bir ücretsiz ön görüşme yapıyoruz. Böylece sizi, işinizi ve en önemlisi motivasyonunuzu anlamaya çalışıyorum.
  4. Dersime çalışıp 1-3 iş günü içerisinde size bir teklif e-postası gönderiyorum.
  5. Teklifi onaylamanız durumunda çalışmaya başlıyoruz.

Standart Hizmet İçeriği Nedir?

Dijital pazarlama danışmanlığı hizmetinin içeriği, diğer danışmanlık hizmetleri gibi firmanın talebine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel bir çerçeve çizmek gerekirse;

– İş modelinin kurgulanması ya da gözden geçirilmesi,
– Başlangıç analizinin tarafımdan yapılması,
– Hedef kitle analizi,
– Personaların belirlenmesi,
– Ürün / hizmet onaylamanın(validasyon) yapılması,
– Dijital pazarlama bütçesinin kurgulanması,
– Dijital pazarlama mecralarının optimizasyonu (Sosyal Medya, Google Ads, web sitesinin SEO uyumlu hale gelmesi),
– İçerik pazarlama stratejisinin kurgulanması,
– Marka stratejisi belirleme,
– Kampanya oluşturma ve yönetimi,
– E-Mail marketing stratejisinin kurgulanması,
– Müşteri sadakati stratejisinin belirlenmesi

Konularında danışmanlık hizmeti verilecektir. İlgili hizmet içeriği firmanın talebi ve ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Toplantı Gün ve Saatleri

Dijital pazarlama danışmanlığı aylık olarak verilen bir hizmettir. Ortak karar verdiğimiz bir gün ve saatte, 2 haftada bir olmak üzere, güncel veriler ve gelişmeler üzerinden değerlendirme yapabileceğimiz danışmanlık seansları düzenlenecektir. Bu toplantıların süresi hakkında çalışma saatleri içerisinde olmak kaydıyla bir saat sınırlaması yapılmamaktadır. O gün içerisinde ne zaman iş planı biterse danışmanlık seansımız sonlanacaktır.

Uzaktan Danışmanlık ve Destek

Danışmanlık verdiğim firmalar, kendilerine vereceğim cep telefonu numaramdan ve merhaba@seymensipahi.com e-posta adresimden çalışma günlerim olan, Pazartesi ,Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri saat 09:00-18:00 arası bana ulaşıp danışmak istediği konuları benimle paylaşabilir.

HİZMET TALEP FORMU