E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret danışmanlığı denince ilk akla gelen; “E-Ticaret sitesi olan firmaların satışlarını nasıl arttırabileceği konusunda yapılan bilgi-tecrübe paylaşımı” dersek yanılmayız.

Bana sorarsanız e-ticaret danışmanlığı almak çok satış yapmanın yanında girişimcinin mutlu, huzurlu ve kendi girişim motivasyonuna ve pazarlama bütçesine uygun bir şekilde e-ticaret yolculuğuna devam edebilmesine yarıyor olmalı.

Örneğin; bir girişimci sadece e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmak istiyor ve aynı anda dünyayı gezmek istiyorsa başka, mevcut fiziksel bir mağazası olup bunun yanında e-ticaretten da satış yapmak istiyorsa başka şekilde iş modelini geliştirmesi gerekmektedir. Kişinin ya da firmanın girişim motivasyonu oldukça öznel olduğu için bu örnekleri çoğaltabiliriz.

E-Ticaret danışmanı, tam olarak bu noktadan başlayarak size destek olmalı ve ilk önce sizinle empati kurmayı başarabilmelidir. Bunun için de bilgi ve tecrübe dışında da firma ve girişimciyle doğru iletişimi kurmak ve uyum içerisinde olmak oldukça değerlidir.

Bu anlamda, E-ticaret danışmanlığı hizmeti vermeden önce nasıl benden hizmet almak isteyen firma; “Kim bu adam bir bakalım?” diye haklı olarak benim hakkımda bilgi almak istiyorsa ben de aynı şekilde hizmet vereceğim firmayı tanımak isterim. Buradan yola çıkarak benimle çalışmak istemeniz durumunda, bu sayfanın altında bulunan hizmet talep formunu doldurmanızı ve mesaj kısmını doldururken “Neden benimle çalışmak istediğinizi?” de ayrıca yazarsanız çok sevinirim.

Kimler e-ticaret danışmanlığı alabilir?

E-ticaret sitesi olan ve bir süredir bu işi yapan firmalar gibi, e-ticarete başlamak isteyen girişimciler ve firmalar da e-ticaret danışmanlığı hizmetimden yararlanabilir. Böylece firmasının e-ticaret yolculuğuna en baştan bir yol arkadaşı edinebilir.

Peki danışmanlık süreci nasıl işliyor?

  1. Hizmet talep formunu dolduruyorsunuz.
  2. Talebinizi inceleyip size e-posta ya da telefon ile dönüş yapıyorum.
  3. Ortak bir tarih belirleyip yüz yüze ya da online olarak (skype) bir ücretsiz ön görüşme yapıyoruz. Böylece sizi, işinizi ve en önemlisi motivasyonunuzu anlamaya çalışıyorum.
  4. Dersime çalışıp 1-3 iş günü içerisinde size bir teklif e-postası gönderiyorum.
  5. Teklifi onaylamanız durumunda çalışmaya başlıyoruz.

Standart Hizmet İçeriği Nedir?

E-Ticaret danışmanlığı hizmetinin içeriği, diğer danışmanlık hizmetleri gibi firmanın talebine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel bir çerçeve çizmek gerekirse;

– İş modelinin kurgulanması ya da gözden geçirilmesi,
– Firma içi dijital dönüşüm analizinin yapılması,
– Başlangıç analizinin tarafımdan yapılması,
– Hedef kitle analizi,
– Personaların belirlenmesi,
– Ürün onaylamanın(validasyon) yapılması,
– Dijital pazarlama bütçesinin kurgulanması,
– Dijital pazarlama mecralarının optimizasyonu (Sosyal Medya, Google Ads, web sitesinin SEO uyumlu hale gelmesi),
– İçerik pazarlama stratejisinin kurgulanması,
– Marka stratejisi belirleme,
– Kampanya oluşturma ve yönetimi,
– E-Mail marketing stratejisinin kurgulanması,
– Müşteri sadakati stratejisinin belirlenmesi

Konularında danışmanlık hizmeti verilecektir. İlgili hizmet içeriği firmanın talebi ve ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Toplantı Gün ve Saatleri

E-ticaret danışmanlığı aylık olarak verilen bir hizmettir. Ortak karar verdiğimiz bir gün ve saatte, 2 haftada bir olmak üzere, güncel veriler ve gelişmeler üzerinden değerlendirme yapabileceğimiz danışmanlık seansları düzenlenecektir. Bu toplantıların süresi hakkında çalışma saatleri içerisinde olmak kaydıyla bir saat sınırlaması yapılmamaktadır. O gün içerisinde ne zaman iş planı biterse danışmanlık seansımız sonlanacaktır.

Uzaktan Danışmanlık ve Destek

Danışmanlık verdiğim firmalar, kendilerine vereceğim cep telefonu numaramdan ve merhaba@seymensipahi.com e-posta adresimden çalışma günlerim olan, Pazartesi ,Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri saat 09:00-18:00 arası bana ulaşıp danışmak istediği konuları benimle paylaşabilir.

HİZMET TALEP FORMU